top of page

Приватизація землі

Опис:

Приватизація землі – це перехід права власності на земельну ділянку від держави до фізичної чи юридичної особи.
Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.

Термін виконання робіт: розробка документації 1-2 дні, погодження від 2-х тижнів до 3 місяців (в залежності від рішення (розпорядження) та місця розташування земельної ділянки).

Документи необхідні для приватизації землі:

  • оригінал рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у власність земельних ділянок;

  • викопіювання з генерального плану або проекту формування меж, тощо;

  • копії документів на будівлі та споруди (якщо такі зареєстровані);

  • копії паспортних даних та ідентифікаційного коду (фізичні особи); нотаріально посвідчена копія свідоцтва про реєстрацію, статуту, копія свідоцтва про сплату податків, копія довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій.

Законодавство:

  • Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: 

    •  для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

    •  для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; 

    •  для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; 

    •  для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; 

    •  для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара. 

  •  Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю). 

  •  Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

© 2014 zahidzem.wix.com

bottom of page